Carrara Brezza

İsmini İtalya’nın Carrara bölgesinden alan Carrara mermer, adını hem dünyada hem de İtalya’da fazlasıyla duyurmayı başarmış olan, beyaz renkli, gri damarlı bir mermer türüdür.

Kendine has desenleri ve gri fonlu görüntüsü ile sık tercih edilen bir mermerdir. Beyaz yoğunluğu ile doğal görüntüsünün yanı sıra sağlık açısından da herhangi bir zararı söz konusu olmadığından harika bir üründür. Honlama, cilalama ve parlatma uygulamaları ile ortaya çıkan eşsiz efektler sayesinde farklı formlara bürünebilen ve Carrara Brezza ocaklarından çıkarılan bu mermer, türü oldukça dekoratif bir üründür. Carrara Brezza muhteşem görüntüsüyle sizleri adeta büyüleyecek olan bu ürün, dinamik bir ortam oluşturmayı isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Yaşam alanlarınızda şıklığın yansımasını istiyorsanız, tam olarak ihtiyaçlarınıza cevap verecek olan bu ürünü tavsiye ediyoruz. Mermer türlerinin içerisinde dikkat çekici bir çeşit olan Carrara Brezza homojen renk dağılımına sahip olmasının yanı sıra, aynı zamanda uzun ömürlüdür. Dolayısıyla uzun vadede sorunsuz bir şekilde kullanımı mümkündür.

Banyo, mutfak, şömine, havuz gibi akla gelebilecek birçok alanda kolaylıkla kullanılabilen bu ürün, İtalya’da da yaygın şekilde kullanılmaktadır ve bu alanlar Carrara Brezza özellikleri ile oldukça örtüşmektedir. Carrara Brezza dekoratif açıdan çok şık bir görüntüye sahip olduğundan dolayı merdiven basamaklarındaki uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Carrara Brezza mezar taşları ve heykeller gibi uzun süreli dış mekan uygulamalarında da dayanıklı ve şık yapısından dolayı kullanılmaktadır. Carrara Brezza zengin bir görünüme sahip olduğundan, mutfak tezgahlarında ve banyoların muhtelif bölümlerinde rahatlıkla kullanılabildiği gibi çok şık bir hava katacaktır. Carrara Brezza soğuk havalara ve donmaya karşı dirençli olduğundan dış cephe sistemlerinde de kullanımı mümkündür. Tüm bu avantajlarından ve kendine has güzelliklerinden dolayı iç ve dış doğal taş piyasasında yaygın olarak Carrara Brezza kullanılmaktadır. Otellerin karşılama alanları ve hamamları, SPA merkezleri de sıkça uygulama yapılan alanlardandır. Islak zeminlere uygun olmasından dolayı bu bölümler için çok talep gören bir üründür. Carrara Brezza ayrıca, masa ve sehpa yapımında ülkemizde sıklıkla kullanılan bir üründür.

Carrara Brezza dekoratif açıdan son derece şık olan bu mermer çeşidi farklı dekorasyon stillerine uyum sağlayabilmesinden dolayı, tasarım yapılırken esneklik sağlamaktadır. Oluşturmayı düşündüğünüz dekorasyon stiline ve farklı kullanım alanlarına kolaylıkla uyum sağlayacak bir model bulabilmeniz çok kolay olduğu için, bu mermer çeşidi sizi mutlu edecektir. Carrara Brezza modern ve aynı zamanda gösterişli mekanlar elde edebilmenizi sağlamasının yanı sıra dış mekan koşullarına karşı da dayanıklı olduğu için hem iç hem dış dekorasyonda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir üründür. Hem dayanıklı hem işlevsel hem de dekoratif özellikleriyle dikkat çeken Carrara mermerler sayesinde her türlü mekanınıza estetik bir görünüm kazandırabilmeniz mümkündür.

Carrara Brezza bunun yanı sıra mekanların tamamlayıcı unsurlarından biri olan dekorasyon malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Carrara Brezza kullanıldığı alanlarda sahip olduğu renkler ve uyuma bağlı olarak huzur ve sakinlik hissi kazandırmaktadır. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılan Carrara Brezza antik bir görünüp kazandırıp müze eseri havası katmaktadır. Kaplama ve döşeme olarak tercih edilen alanlarda ise kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlıyor. Kolay temizlenebilme özelliğinin yanı sıra parlak ve şık bir görünüp kazandırıyor. Carrara Brezza iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen bir mermer türüdür.