Lilla

Leylak, Mor damarlı çok güzel beyaz esaslı bir mermerdir. Kitaplı plakalar üretip şık banyolarda kullanmak mümkündür. Zemin ve duvarlar için uygundur, modern konut projelerinde çok popüler hale gelmektedir. Milas Leylak, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz bazlı leylak damarlı mermerdir. Bu taş özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Çin taş pazarında Milas Laylak Mermer, Milas Menekşe Mermer, Milas Kavaklıdere Leylak Mermeri, Milas Leylak Mermeri, Milas Lila Mermeri, Milas Lillak Mermeri, Leylak Mermeri, Milas Beyaz Leylak Mermeri, Milas Leylak Orta Mermer olarak da adlandırılır. Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, tezgah, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamalarında Leylak mermeri tercih edilir. Leylak mermeri; beyaz arka plan ve mor renkli spider desenlidir. Milas Leylak merdiven ve basamak çalışmaları, bina giriş tasarımları, zemin kaplamaları, mermer masa uygulamalarıdır.

Milas Leylak Mermer, Türkiye’den ithal edilen popüler bir beyaz mermer taştır. Arka plan rengi beyazdır ve birçok gri ve mor ağaç kökü benzeri çizgiye sahiptir ve damarlar çok çeşitlidir. Milas menekşe mermeri otel hobi arka planı, döşeme, duvar panelleri, mutfak tezgâhı, banyo makyaj üstü vb. gibi konut ve ticari binaların iç dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır.

New York Mermeri; özellikle bina taşı, tezgâh üstü, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma taşı, pencere pervazları, süs taşları, iç döşeme, iç duvarlar, arka plan duvar karosu, duvar kaplaması, merdivenler, astarlar, bordürler, mozaikler, su jeti için iyidir madalyonlar, sütunlar, dış cephe ve diğer tasarımlar projelerinde kullanılır. Milas Lilac, Türkiye’den (Milas, Muğla) bir mermerdir. Lila Beyaz mermer plakalar genellikle dış ve iç duvar ve zemin uygulamaları, tezgah üstü, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kapı ve diğer tasarım projeleri için kullanılır. Diğer Adları: Milas Leylak, Milas Menekşe, Milas Kavaklıdere Leylak, Milas Leylak, Milas Lila, Milas Lillac, Lila Mermer, Milas Lila Mermer, Milas Lila Orta adlarıyla da yaygın olarak bilinir.