Verde Guatemala

Büyüleyici bir özelliğe sahip olan yeşil renk, insana pozitif enerji ve huzur yüklemektedir. Bu enerji ve huzurun doğal taş ile yaşam alanlarımıza yansımasının en güzel örneklerinden biridir. Piyasada Yeşil Guatemala, Hindistan yeşiliVerde Guatemala isimleriyle de anılmaktadır. Ayrıca farklı seleksiyonlara sahip olanları ise Verde Forest ve Verde Escuro şeklinde anılmaktadır

Verde Guatemala gibi yeşil mermerler koyu yeşil taban rengine sahip plakalarda siyah tonlarında koyu renk gölgeler görülmekte ve yeşil renk açıklı koyulu olabilmektedir.

Baharın geldiğinin bir nevi müjdecisi olan yeşil renk. Yeniden canlanmayı , umudu simgeler. Tüm bu olumlu duyguları evinize en güzel şekilde yansıtacak doğal taşlardan birisi olmasının yanı sıra kullanıldığı alanda huzur hakim olacaktır.

Verde Guatemala Zemin döşemesi ve duvar kaplaması için uygundur. Bazen tek başına döşeme taşı olarak kullanılırken; bazen de bej-krem tonlarında mermerler ile kombinlendiği uygulamalar görülmektedir.

Yeşil Mermerlerin Ev dekorasyonunda yemek masası, orta sehpa, şömine kaplaması , banyolarda lavabo ve tezgah gibi kullanım alanları mevcuttur.

Lüks konut projelerinin peyzaj alanlarında da sıkça karşılaştığımız yeşil mermer bazen bir sövede, bazen bir saksıda veya kolon kaplamasında karşımıza çıkmaktadır.

Villaların havuz içi kaplama taşı olarak da son yıllarda yoğun ilgi gören yeşil mermer, günümüzde mimari ekipler tarafından prestijli projelerinin havuz kaplamasında tercih edilmiş ve su ile bütünleşmesi ile projelere ayrı bir doğal güzellik katmaktadır. İç alan tasarımların yeşil ton günden güne popüler hale gelmektedir. Koyu yeşil tonlu ve siyah desenli bu granit modeli birçok projemizde kullandığımız bir taştır. Düşük fire oranı ve yüksek kaliteli görünümü sayesinde müşterilerin rahatlıkla seçimi olmaktadır. Verde Guatemala, mineral malakite benzer bir renk tonu olan şaşırtıcı, parlak yeşil bir Hint mermeridir. Tüm yüzey, aynı renk şemasına sahip daha açık damarlarla boyanmıştır. Verde Guatemala düzgün ince taneli bir yapıya, neredeyse fark edilmeyen bir çizime ve dokunuşta sıcaklığa sahiptir.

 

Yeşil Mermerin klasik özellikleri, estetik performansı ile birlikte mimari detayları zenginleştirmektedir. Bu elit doğal taş, lüks iç mekan unsurlarını tasarlamak, mozaik kompozisyonlar oluşturmak ve tabii ki binaların cephelerini döşemek için iyi bir seçimdir. Verde Guatemala Genellikle tezgah, raf, sütun, şömineler, denizlikler, zemin kaplamaları ve duvar döşemesinde kullanılır.