Violet

Kütahya Menekşe mermeri Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz mermerdir. Bu taş özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları ve diğer tasarım projeleri için tercih edilir. Menekşe Beyaz Mermer, Argent Violetta Mermeri olarak da adlandırılır. Kütahya Menekşe mermerin beyaz zemin üzerine dağılan kırmızı çizgileri kullanıldığı alanı hoş bir görüntüye kavuşturur.  Kütahya menekşe mermerin üzerindeki beyazın zarifliğiyle bütünleşen kırmızı çizgileri dekoratif açıdan ortama güzel bir uyum sağlamaktadır. Kütahya menekşe mermerinin üzerinde yayılan çizgiler menekşe görüntüsünü anımsatır. Violet adıyla da bilinen Kütahya Menekşe mermeri iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Efesusstone firmamızda Violet adıyla bilinen Kütahya menekşe mermeri hem iç mekan hem de dış mekan zemin döşemesi, duvar kaplaması, merdiven basamağı olarak kullanılabilmektedir. Kütahya menekşe mermeri aynı zamanda sütun kaplaması, tezgah, lavabo, cilalı mozaik, peyzaj alanlarında bahçe süsleri gibi uygulamalarda da tercih edilen mermerler arasında yer almaktadır.

 Beyaz mermer dar alanlara daha geniş aydınlık ve ferah bir hava katmaktadır. Kütahya menekşe mermerin beyaz mermer üzerindeki ince ve hoş çizgileri iç dekorasyonda kullanıldığında ortamı daha şık göstermektedir. Kütahya menekşe mermeri beyaz mermer ile de beraber kombine edilip kullanılabilmektedir.

Kütahya menekşe mermeri mutfak tezgahlarında kullanımı tercih edilenler arasındadır. Mutfak tasarımında kullanılan Kütahya menekşe mermeri mutfak dekorasyonuna ayrı bir hava katmaktadır. Beyaz zemin üzerine dağılan kırmızılı gri çizgileri Kütahya menekşe dış mekan uygulamalarında da aranan bir mermer çeşididir. Peyzaj alanlarında bahçe zemin döşemelerinde de oldukça Kütahya menekşe mermere yer verilmektedir. Menekşeyi andıran görüntüsüyle kullanıldığı alana hem güzel bir görüntü katan hem de pozitif enerji veren Kütahya menekşe mermeri her alanda rahatça kullanılabilecek bir mermerdir.

Kütahya menekşe mermerinin yurtdışında yaygın olarak kullanılan adı Violet marble’dir. Violet marble lavabo, tezgâhlar, iç ve dış zemin uygulamalarında talebi fazla olan bir mermer türüdür. Violet marble Türkiye’de yaygın olarak bilinen ismi Kütahya menekşe mermeridir. Mermerin üzerinde yayılan çizgilerinde menekşeyi andırmaktadır ve Kütahya menekşe mermeri olarak yaygın olarak bilinmektedir. Otel projelerinde, ev dekorasyonunda, dış cephe uygulamalarında tercih edilen mermerler arasında yer alan Kütahya menekşe mermeri uygulandığı her alanda kendini gösteren mermerdir.