Volakas Bianco

 

Beyaz Dolomit mermer, kalsiyum ve magnezyum içeren karbonat bileşiminden oluşmaktadır. Türkiye’nin en değerli taşı olarak nitelendirilmektedir ve Balıkesir’in Marmara Adası’nda çıkarılmaktadır. İnce kristalli ve sıkı taban yapısı nedeni ile beyaz doğal taşlar arasında ön plana çıkar.

Değişik renklere sahip Dolomit mermer çeşitleri arasında en çok beyaz renk talep görmekte olup, bu taşlar iç ve dış mekan projelerinde tercih edilmektedir. Sanayiden dekorasyona çok farklı kullanım alanları bulunan ve değişik ölçülerde üretilen Dolomit taş, özellikle son yıllarda dekoratif ve peyzaj amaçlı da kullanılmaktadır. Muğla dolomit kullanım alanı olarak iç mekan döşemelerde, iş merkezleri, villa projeleri ve butik projelerde özel tasarımlarla da yer almaktadır. Dolomit taşı, lüks otellerde de kullanılmaktadır. 7 yıldızlı otellerin banyolarında tercih edilmekte. Ancak beyaz çimento koruyucu ile kullanılması öneriliyor. Muğla dolomit genellikle geniş alanlarda döşeme olarak veya butik projelerde kullanılıyor. Muğla dolomit beyaz yoğunluğu fazla olan ekstra beyaz seleksiyonlarda damar yapısı bulunmadığından uygulama alanlarında parçaların sırası da önemli olmamaktadır. Gri damar yapısı olan Muğla dolomit mermer döşemelerde damar takibi yapmak önem kazanmaktadır. Bir diğer alternatifi ise çapraz döşeme yapıp alana doğallık katmak olabilir. İşlenen plakalardan artan Dolomit mermer parçaları veya ebatlı küçük plakalar, patlatma beyaz mermer olarak kullanılabilmekte. Mimari ofisler tarafından da lüks projeler için tercih edilen Bianco mermer, diğer mermer çeşitleri ile de kombinlenebilmektedir.

Volakas Bianco, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz mermerdir. Muğla dolomit Bu taş özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Yaykin Dolomite Mermer, Beyaz Dolomit Mermer, Aydın Kristal Beyaz Mermer, Yaykin Kristal Mermer, Yaykin Cristal, Bianco Dolomite Venato Mermer, Bianco Dolomiti Mermer, Dolamit Beyaz Mermer olarak da adlandırılmaktadır. Bianco Dolomite Mermeri Cilalı, Kesilmiş Kesilmiş, Zımparalanmış, Taşlanmış, Kumlanmış, Eskitme vb. Olarak işlenebilir.